Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu
Uprzejmie informujemy, że paczki żywnościowe z Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 - Podprogram 2024 (FEPŻ) dla osób zakwalifikowanych przez GOPS w Świerklanach będą wydawane od 08.05.2025 /czwartek/w godzinach 8:30-14:30 w magazynie OR PCK Rybnik.
Paczka w maju na 1 osobę będzie zawierała:
Informujemy, że w dniach: 16, 22, 23, 26 oraz 27 maja br. podczas dostaw żywności do magazynu nie będzie możliwości odbioru paczek żywnościowych.
Wiadomość pochodzi ze strony https://ops.swierklany.pl/aktualnosci/program-fundusze-europejskie-na-pomoc-zywnosciowa-2021-2027-maj.html
Szanowni Państwo,
Gmina Świerklany realizuje badanie społeczne na rzecz Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. W związku z tym, prosimy o wypełnienie anonimowej ankiety – Państwa spostrzeżenia pomogą w przygotowaniu istotnego dokumentu dla naszej Gminy, służącego rozwiązywaniu problemów, z jakimi borykają się Państwo na co dzień, a także zaplanowaniu odpowiednich działań profilaktycznych.
Ankietę można wypełnić za pośrednictwem telefonu komórkowego, komputera, czy innych urządzeń elektronicznych, które posiadają dostęp do Internetu.
Link do ankiety dla dorosłych mieszkańców:
https://www.webankieta.pl/ankieta/1493281/dorosli-mieszkancy-ug-swierklany.html
Dziękujemy za udział w badaniu ankietowym.
Link do ankiety aktywny jest do 9 maja 2025 r.
Wiadomość pochodzi ze strony https://ops.swierklany.pl/aktualnosci/ankieta-dla-mieszkancow-badanie-spoleczne.html
Dzień 2 maja 2025 r. ustalony został dniem wolnym od pracy dla pracowników Ośrodka w zamian za dzień 3 maja 2025 r. (Święto Narodowe Trzeciego Maja), będący dniem ustawowo wolnym od pracy, przypadającym w sobotę.
Wiadomość pochodzi ze strony https://ops.swierklany.pl/aktualnosci/gminny-osrodek-pomocy-spolecznej-w-swierklanach-nieczynny-w-dniu-2-maja-2025-r.html
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł". Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym. Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym.
Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2025 roku. Formularze zgłoszeniowe, dostępne na stronie www.policja.pl można nadsyłać na adres poczty elektronicznej e-mail: [email protected] lub drogą pocztową na adres: Komenda Główna Policji ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa.
Wiadomość pochodzi ze strony https://ops.swierklany.pl/aktualnosci/policjant-ktory-mi-pomogl.html
W związku z realizacją projektu pn. „Nowy start – aktywni społecznie i zawodowo”
nr projektu: FESL.07.02-IZ.01-0679/23-004 Priorytetu VII Fundusze Europejskie dla społeczeństwa, Działania 7.2 – Aktywna integracja, programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 przekazujemy Państwu informacje na temat powyższego projektu.
Projekt realizowany jest przez Fundację Centrum Rozwiązań Biznesowych w partnerstwie z firmą Wektor Consulting Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością z siedzibą w Katowicach.
Celem głównym projektu jest wzrost aktywności zawodowej i społecznej do 31.12.2025 w grupie 72 osób (42 Kobiet, 30 Mężczyzn) wykluczonych społecznie, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym (w szczególności z powodu niepełnosprawności), z terenu województwa śląskiego poprzez zastosowanie zindywidualizowanych instrumentów i usług aktywizacji – między innymi IŚR, programu aktywizacji społecznej i zawodowej, szkoleń/kursów, pośrednictwa pracy, staży.
W ramach projektu realizowane będą bezpłatne usługi:
Zapewniamy:
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027
Wiadomość pochodzi ze strony https://ops.swierklany.pl/aktualnosci/nowy-start-aktywni-spolecznie-i-zawodowo.html
Uprzejmie informujemy, że paczki żywnościowe z Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 - Podprogram 2024 (FEPŻ) dla osób zakwalifikowanych przez GOPS w Świerklanach będą wydawane od 04.04.2025 /piątek/w godzinach 8:30-14:30 w magazynie OR PCK Rybnik.
Paczka w kwietniu na 1 osobę będzie zawierała:
Informujemy, że 18 kwietnia 2025 r.- Wielki Piątek magazyn będzie nieczynny oraz w dniach: 23 i 28 kwietnia br. podczas dostaw żywności do magazynu nie będzie możliwości odbioru paczek żywnościowych.
Uprzejmie prosimy, by osoby uprawnione zabrały ze sobą kartę żywnościową bądź skierowanie na nowy Podprogram 2024 oraz dowód osobisty.
Wiadomość pochodzi ze strony https://ops.swierklany.pl/aktualnosci/program-fundusze-europejskie-na-pomoc-zywnosciowa-2021-2027-kwiecien.html
Uprzejmie informujemy, że od dnia 17 marca br. (poniedziałek) do paczki marcowej będzie wydawany ser podpuszczkowy dojrzewający dla osób ujętych na liście GOPS Świerklany, w ilości 1 szt./os.
Osoby, które odebrały paczkę żywnościową na marzec mogą ponownie zgłaszać się do magazynu po odbiór sera
Wiadomość pochodzi ze strony https://ops.swierklany.pl/aktualnosci/pomoc-zywnosciowa-2021-2027.html
Uprzejmie informujemy, że paczki żywnościowe z Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 - Podprogram 2024 (FEPŻ) dla osób zakwalifikowanych przez GOPS w Świerklanach będą wydawane od 06.03.2025 /czwartek/w godzinach 8:30-14:30 w magazynie OR PCK Rybnik.
Prosimy o zamieszczenie informacji na stronie internetowej GOPS.
Paczka w marcu dla osób posiadających kartę żywnościową na 1 osobę będzie zawierała:
· Mleko UHT – 1 l
· Cukier – 3 kg
· Groszek z marchewką– 3 szt. (1,2 kg)
· Makaron jajeczny świderki – 4 szt. (2 kg)
· Szprot w oleju – 3 szt. (0,51 kg)
Informujemy, że w dniach 11, 24, 27, 31 marca br. podczas dostaw żywności do magazynu nie będzie możliwości odbioru paczek żywnościowych.
Informacje o nieczynnym magazynie będą na bieżąco aktualizowane.
Uprzejmie prosimy, by osoby uprawnione zabrały ze sobą skierowanie na nowy Podprogram 2024 oraz dowód osobisty.
Wiadomość pochodzi ze strony https://ops.swierklany.pl/aktualnosci/program-fundusze-europejskie-na-pomoc-zywnosciowa-2021-2027-marzec.html
Opis projektu
Firma JMM Sp. z o. o. w partnerstwie z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji FAR realizuje na terenie województwa śląskiego projekt pn. OD WYKLUCZENIA DO ZATRUDNIENIA - III EDYCJA.
Celem projektu jest zwiększenie zdolności do zatrudnienia niepracujących mieszkańców województwa śląskiego poprzez realizację procesu reintegracji społecznej i zawodowej realizowanego w ramach ścieżki indywidualnej.
Każdy Uczestnik projektu otrzyma zindywidualizowane wsparcie poprzedzone diagnozą przeprowadzoną przez psychologa i doradcę zawodowego oraz pracownika socjalnego.
Założone rezultaty:
polepszenie sytuacji społecznej
nabycie/odbudowanie zdolności samodzielnego funkcjonowania na rynku pracy
nabycie/podwyższenie kompetencji społecznych
nabycie/podwyższenie kwalifikacji zawodowych
podjęcie zatrudnienia
Wartość Projektu:
3 789 882,50 zł
Dofinansowanie:
3 600 388,37 zł
Dofinansowanie z Funduszy Europejskich:
3 221 400,12 zł
Dofinansowanie z Budżetu Państwa:
378 988,25 zł
Okres realizacji projektu:
01.01.2025 r. – 31.07.2027 r.
Obszar realizacji projektu
Projekt jest skierowany do pełnoletnich osób niepracujących oraz mieszkających na terenie województwa śląskiego.
Cel projektu
Celem projektu jest zwiększenie zdolności do zatrudnienia 200 osób (130 kobiet i 70 mężczyzn) zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym osób z niepełnosprawnościami, poprzez indywidualnie dopasowaną reintegrację społeczną i zawodową.
Do kogo kierujemy projekt
Grupa docelowa to pełnoletni mieszkańcy województwa śląskiego, zagrożeni wykluczeniem społecznym i ekonomicznym, w tym:
osoby bezrobotne
osoby bierne zawodowo
osoby z niepełnosprawnościami
Wsparcie w ramach projektu
Wsparcie oferowane w ramach projektu obejmuje:
Indywidualne Plany Integracji
wsparcie asystenckie
kursy i szkolenia zawodowe
doradztwo zawodowe i psychologiczne
pośrednictwo pracy
staże zawodowe
poradnictwo prawne
działania integracyjne i animacyjne
Harmonogram form wsparcia
Ułatwienia dla osób z niepełnosprawnością
Dostępność architektoniczna
Adres Biura Projektu: ul. Jana III Sobieskiego 11, piętro 1, pokój E08, 40-082 Katowice.
Budynek jest usytuowany na skrzyżowaniu ul. Opolskiej oraz ul. Jana III Sobieskiego w Katowicach.
Do budynku prowadzą 2 wejścia: główne (od strony ul. Opolskiej 22), boczne (wejście od podwórza ul. Jana III Sobieskiego 11). Dostęp do wejścia głównego oraz do wejścia od strony podwórza jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Wejście najbliżej naszego biura znajduje się od ul. Jana III Sobieskiego 11 o nazwie "CD", do wejścia prowadzą schody.
W budynku znajdują się windy, biuro mieści się na 1 piętrze, do którego prowadzi przestronny, szeroki korytarz bez barier.
Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się na 1 piętrze oraz większa na 2 piętrze.
Przed budynkiem wyznaczone są miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
W budynku nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego.
Ciągi komunikacyjne są przystosowane do osób z niepełnosprawnościami.
Istnieje możliwość wstępu z psem asystującym lub psem przewodnikiem. W razie potrzeby pracownicy biura projektu pomagają osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim wjechać do budynku.
W budynku nie ma progów ograniczających wjechanie wózkiem inwalidzkim.
Pracownicy biura pomagają osobom z niepełnosprawnościami np. w wypełnieniu dokumentów, dokumenty promocyjno-informacyjne opracowane są w sposób prosty i łatwy. Na każdym etapie realizacji projektu pracownicy służą pomocą oraz używają zrozumiałych słów i prostych komunikatów.
Osoby z niepełnosprawnościami mogą na etapie wypełniania formularza zgłoszeniowego poinformować pracowników projektu o dodatkowych potrzebach umożliwiających im udział w projekcie:
w przypadku osób głuchoniemych – prosimy o wcześniejsze ustalenia terminu spotkania w celu zapewniania tłumacza polskiego języka migowego
zapewniamy możliwość wejścia i uczestniczenia z psem asystującym
w przypadku konieczności zapewnienia asystenta prosimy o wcześniejsze ustalenia terminu spotkania
pracownicy zostali przeszkoleni z podstawowych zasad komunikacji i właściwego zachowania wobec osób z niepełnosprawnościami
materiały informacyjno-promocyjne zostały przygotowane, w wersji papierowej i w wersji elektronicznej, opisane prostym i łatwym językiem
używany język jest zrozumiały dla przeciętnego obywatela (zawiera jak najmniej specjalistycznego słownictwa, unikamy skomplikowanej składni, zachowujemy naturalny szyk zdania)
w przypadku innego rodzaju zapotrzebowania związanego z niepełnosprawnością prosimy o kontakt z naszymi pracownikami, którzy dołożą wszelkich starań, aby usprawnić udział w projekcie
Jak do nas dojechać?
Biuro Projektu JMM Sp. z o.o. zlokalizowane jest w ścisłym centrum Katowic przy skrzyżowaniu ulic Opolskiej oraz Jana III Sobieskiego. Biuro mieści się 750 metrów od dworca PKP oraz 300 metrów od Dworca Autobusowego.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej skontaktuj się z nami:
tel.
660713090, email: [email protected]
dostępność FAR - opis wkrótce
Wiadomość pochodzi ze strony https://ops.swierklany.pl/aktualnosci/od-wykluczenia-do-zatrudnienia-iii-edycja.html